Informace

Pozemek

Rozsáhlý soubor pozemků zahrnující i stavební pozemek rozkládající se na jižním svahu nabízí možnost vybudování stálého či rekreačního bydlení se vzrostlou zahradou obklopenou vlastními lesy. Dokonalý klid a naprosté soukromí uprostřed nádherné krajiny v podhůří Krkonoš. 

Na pozemku se v současnosti nachází stavba venkovského domu k demolici či kompletní rekonstrukci. Původní část domu je roubená, částečně podsklepená, s navazující zděnou budovou. Podkroví využívané v minulosti jako seník tvoří jeden velký otevřený prostor. 

K domu vede elektrická přípojka (nyní odpojená), pitná voda je zajištěna z pramene přímo vedle chalupy, druhý pramen se nachází dále na pozemku. Část pozemku tvoří smíšený les se staletými duby a hustě rostoucími jehličnany vhodnými jako palivové dříví. Díky velmi kvalitní půdě zde rostou i ohrožené lilie zlatohlavé, na louce pod chalupou se nacházejí vzrostlé a plodící ovocné stromy, především jabloně a třešně. Přístupová cesta je po nezpevněné obecní komunikaci, průjezd je nyní možný pouze menším terénním vozem. 

Krásné romantické místo nad řekou Jizerou, nedaleko zříceniny Mladkovského hrádku a Ponikelských jeskyní, nabízí široké možnosti sportovního vyžití v každém ročním období i trasy pro pohodové procházky lesem. Obec Poniklá s dlouhou historií osídlení je nazývána branou do sklářského regionu Křišťálové údolí. Funguje zde prodejna potravin, mateřská a základní škola a dokonce i známé amatérské divadlo, pohodlné dopravní spojení s okolními městy zajišťují autobusy i vlaky. 

Celková výměra pozemků 45 949 m2, z toho stavební pozemek 647 m2, trvalý travní porost 33 400 m2, les 8 833 m2, ostatní plocha (neplodná půda a komunikace) 3 069 m2. 

Půdorys

 • Půdorys 1

Přehledová tabulka

 • Prodejní cena
  Rezervováno
 • Celková plocha
  45 949 m²
 • Typ pozemku
  Bydlení
 • Referenční číslo
  102338

Lokalita

Okolí nemovitosti

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další pozemky v lokalitě

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.

Nejčerstvější nabídky do Vašeho e-mailu

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.