Informace

Usedlost / statek

Venkovský statek zasazený do velké zahrady obklopené vzrostlými stromy se nachází v srdci nádherné šumavské krajiny nedaleko řeky Otavy, na jižním svahu v malebném údolí. Unikátní nemovitost v sobě skrývá 4 apartmány s dispozicemi od 1+kk do 2+1, vhodné pro rekreační bydlení nebo investiční využití v podobě pronájmů, možná je samozřejmě i úprava k vlastnímu bydlení.

V domě se nachází vzdušné společné prostory (80 m2), k dispozici je venkovní posezení na prostorné předzahrádce. Každý apartmán disponuje vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením, které zahrnuje sprchu nebo vanu a WC. Dům je kompletně podsklepen, část budovy je obklopena terasou, na níž je gril. Celkově se nabízí ubytování až pro 21 osob. Prostorná půda (120 m2) poskytuje možnost rozšíření obytné plochy, bývalé stáje a sklepní prostory nabízejí další potenciál rozvoje, může zde vzniknou například vinný sklípek. K nemovitosti patří přilehlý pozemek (340 m2), který lze využít jako parkoviště

Kompletní rekonstrukce proběhla cca před 15 lety. Primárním zdrojem tepla je ústřední vytápění. Budova si zachovala určité původní prvky jako jsou špaletová okna, kachlový sporák a krb nebo odhalené trámy. Pro zásobení vodou slouží vlastní studna a odpady jsou svedeny do jímky. 

Výjimečná slunná poloha s úžasným výhledem do údolí. Historicky bohatá lokalita je obklopena nádhernou přírodou a představuje ideální destinaci pro milovníky historie a aktivního odpočinku. Mezi nejznámější atrakce patří hrad Kašperk, po kterém je město pojmenováno. Šumavská krajina skýtá rozmanité možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a lyžování.

Užitná plocha 470 m2, zastavěná plocha 400 m2, zahrada 2 278 m2, pozemek 2 678 m2.

Stavba je zkolaudována jako rodinný dům.

Přehledová tabulka

 • Cena celkem
  15 000 000 Kč / 616 270 €
 • Užitná plocha
  470 m²
 • Zastavěná plocha
  400 m²
 • Zahrada
  2 278 m²
 • Pozemek
  2 678 m²
 • Parkování
  Parkovací místa na pozemku
 • PENB
  G
 • Referenční číslo
  102385

Lokalita

Okolí nemovitosti

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další usedlosti/statky v lokalitě

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.

Nejčerstvější nabídky do Vašeho e-mailu

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.