Informace

Usedlost / statek

Venkovské stavení upravené pro pohodlné moderní bydlení, s velkou stodolou a možností rozšíření obytné plochy či jiného využití se nachází v malé poklidné vesnici Soušice zasazené do pěkné posázavské krajiny blízko Kácova, mezi Českým Šternberkem, Vlašimí a Zručí nad Sázavou. Soubor dvou budov je vhodný i pro vícegenerační bydlení.

Hlavní dům tvoří v přízemí obývací pokoj s otevřenou kuchyní, 1 pokoj, koupelna, předsíň a technická místnost. V podkroví jsou 2 ložnice, průchozí pracovna, samostatná toaleta a technická místnost, z níž je možné vytvořit koupelnu. Přízemí stodoly, které sloužilo jako zázemí chovné stanice, se skládá ze 2 místností, koupelny a přípravy na kuchyni (celkem 100 m2). Dále je zde také garáž, posilovna a sklep se stálou teplotou, který může sloužit jako vinotéka s posezením pro degustaci. Sklep má osvětlení a přípravu na vzduchotechniku. V podkroví je příprava na velký obytný prostor, ve stodole se nabízí například možnost zřízení apartmánů a wellness. Poloha budov a tvar pozemku umožňují v případě potřeby naprosté osamostatnění, aniž by jedna z budov přišla o zahradu. 

Celé stavení je pečlivě zrekonstruované a zateplené, česká okna Stavona jsou plastová s trojskly, ve stodole navíc s bezpečnostními skly Connex, střešní okna lze ovládat elektricky. Střecha z r. 2021 je kryta pálenými taškami Bramac, trámy jsou ošetřeny proti škůdcům. Přízemí má podlahové vytápění, v obývacím pokoji krb na dřevo značky Hoxter, který má automatickou regulaci a ovládání přes mobilní aplikaci. Kuchyně na míru je vybavena spotřebiči Miele. Voda pochází z vlastní studny i místního vodovodu, odpady jsou svedeny do septiku. V případě instalace FTV se stavení může stát energeticky soběstačným. Součástí vybavení je zabezpečovací systém Jablotron a kamerový systém. Slunná zahrada ve venkovském stylu, se vzrostlými ovocnými stromy a keři (švestkou, hrušní, jabloní, maliníky, ostružiníky, rybízy...) nabízí místa k relaxaci, hrám, posezení i grilování, součástí zahrady je také bylinková zahrádka nebo vyvýšený záhon s jahodami. Postupně se rozrůstající živý plot s pestrou a přirozenou skladbou rostlin zajišťuje soukromí. Na pozemku je prostor pro vytvoření větší parkovací plochy nebo kořenové čističky.

V Kácově vzdáleném jen pár minut jízdy autem či autobusem je mateřská a základní škola, pošta, minipivovar, restaurace nebo cukrárna, další občanská vybavenost je v nedaleké Vlašimi  nebo Zruči nad Sázavou. Díky nedaleké dálnici D1 je poloha domu vhodná i při nutnosti pravidelných jízd do Prahy vzdálené cca 50 km. Krásnou okolní zvlněnou krajinou vedou turistické a cyklistické trasy, oblast je také velmi populární mezi vodáky. V blízkosti se rozkládá i 27jamkové golfové hřiště.

Užitná plocha domu 143,9 m2, užitná plocha stodoly 172 m2 (z toho 45m2 garáž a 27 m2 posilovna), půda s možností další výstavby 195 m2, celková zastavěná plocha 977 m2 (z toho zastavěná plocha budov 340 m2), zahrada 659 m2, pozemek 1 636 m2

Vybavení

 • Fitness
 • Krb

Půdorys

 • Půdorys 1
 • Půdorys 2
 • Půdorys 3
 • Půdorys 4

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  105015
 • Cena celkem
  9 800 000 Kč / 393 812 €
 • Užitná plocha
  271 m²
 • Zastavěná plocha
  340 m²
 • Zahrada
  659 m²
 • Pozemek
  1 636 m²
 • Parkování
  Ano
 • PENB
  G

Lokalita

Okolí nemovitosti

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další usedlosti/statky v lokalitě

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.

Nejčerstvější nabídky do Vašeho e-mailu

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.