Informace

Pozemek

Pozemek o celkové výměře 3 901 m2 s možností výstavby 1 až 2 rodinných domů se rozkládá na okraji zástavby, na krásném a dokonale klidném místě v malebné údolí s městečkem Chřibská v CHKO Lužické hory. 

Pozemek je rovinatý, inženýrské sítě jsou přivedeny k sousedním pozemkům. Dle územního plánu je 2 700 m2 v zóně BI 55 – individuální bydlení, zbytek je lokální biocentrum. Zastavitelná část je cca 2 190 m2, nezastavitelná asi 1 711 m2. Maximální zastavitelnost činí 20 %, dům musí mít sedlovou střechu a maximálně jedno podlaží a obytné podkroví a respektovat architektonicko-urbanistický charakter stávající zástavby. 

Minimální výměra stavebního pozemku pro umístění 1 rodinného domu je 1 000 m2, teoreticky je zde tedy možné vystavět 2 rodinné domy. Avšak vzhledem k možnostem napojení na komunikaci a podmínkám prostorového uspořádání je pozemek vhodný spíše pro stavbu 1 rodinného domu. Na každé stavební parcele budou vyhrazena alespoň 2 místa určená k parkování osobních vozů. 

Městečko Chřibská leží v nádherné přírodní krajině na území CHKO Lužické hory, CHKO Labské pískovce a NP České Švýcarsko. Funguje zde mateřská a základní škola, prodejny potravin, zdravotní středisko, restaurace, kavárna, koupaliště či lesní divadlo, v centru města stojí významné stavby představující ukázku zdejší typické architektury s roubeným přízemím a hrázděným patrem. Dopravní spojení s okolními městy zajišťují autobusy, železniční zastávka je vzdálena cca 5 km od centra města.

Celková plocha 3 901 m2

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  104613
 • Cena celkem
  3 900 000 Kč / 157 671 €
 • Cena za m2
  1 000 Kč / 40.40 €
 • Celková plocha
  3 901 m²
 • Typ pozemku
  Bydlení

Lokalita

Okolí nemovitosti

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další pozemky v lokalitě

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.

Nejčerstvější nabídky do Vašeho e-mailu

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.