Informace

Rodinný dům, 6+kk

Výjimečný historický rodinný dům se silným geniem loci a zachovanými původními řemeslnými prvky stojí na velkém pozemku u Lužických hor, v malebné obci Doubice, kterou lze označit za vstupní bránu do národního parku České Švýcarsko. Stavba bez památkové ochrany je ve stavu ke kompletní rekonstrukci.

Dům s užitnou plochou cca 300 m2 byl vystavěn v r. 1905. I přes havarijní stav jsou v domě zachovány působivé původní řemeslné prvky, které by po citlivé renovaci mohly sloužit další desetiletí: schodiště s vyřezávaným zábradlím, krovy, interiérové dveře včetně klik, kličky z původních oken, cementová ornamentální dlažba.

Budova je částečně podsklepená, v suterénu je kamenné zdivo a klenby, stěny nadzemních podlaží jsou roubené, stropy trámové a rákosové, původní střešní krytinou byla břidlice stejně jako na zdobených štítech. Na rozlehlém pozemku je stodola, domácí vodárna a žumpa. 

Místo, které si oblíbilo mnoho významných osobností, se nachází uprostřed nádherné přírody nezasažené žádnou těžbou či průmyslem. Obec zdobí četné lidové stavby, funguje zde hned 5 restaurací a konají se pravidelné kulturní nebo sportovní akce. Obcí prochází turistická i cyklistická stezka vedoucí do lesů Českého Švýcarska nebo Lužických hor. Od Prahy jsou Doubice vzdálené cca 100 km. 

Užitná plocha cca 300 m2, zastavěná plocha domu 892 m2, pozemek 4.479 m2.

Přehledová tabulka

 • Referenční číslo
  104623
 • Cena celkem
  5 900 000 Kč / 238 528 €
 • Podlahová plocha
  300 m²
 • Zastavěná plocha
  892 m²
 • Pozemek
  4 479 m²
 • Světlá výška stropu
  2,00 m
 • Parkování
  Ano
 • Sklep
  -
 • PENB
  G

Lokalita

Okolí nemovitosti

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Podívejte se také na další rodinné domy v lokalitě

Veškeré zveřejněné údaje obsažené v tomto inzerátu mají pouze informativní charakter a nejsou nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z této nabídky tak nikomu nevzniká nárok na uzavření smlouvy. Společnost SVOBODA & WILLIAMS s.r.o. zprostředkovává údaje (informace) nabyté v dobré víře od vlastníka nemovité věci a z tohoto důvodu nenese odpovědnost ze jejich úplnost, správnost a přesnost. Současně není oprávněna uzavírat jménem vlastníka nemovité věci jakékoliv smlouvy spojené s prodejem nemovitosti.

Nejčerstvější nabídky do Vašeho e-mailu

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.