Slovenský realitní trh se tomu českému v mnohém podobá: ceny nemovitostí rostou, zejména pak v hlavním městě a jeho okolí, úrokové sazby klesají a poptávka po bydlení výrazně převyšuje nabídku. Se zmírňováním těchto trendů se navíc v dohledné době nepočítá, díky čemuž je Slovensko – z investičního hlediska – velmi zajímavou zemí.
Analytici sice upozorňují na to, že úrokové sazby narazily na dno a musíme počítat s jejich růstem, avšak opak je pravdou – jak v Čechách, tak na Slovensku průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů stále klesá. Banky se tak na obou trzích snaží dorovnat propad hypotečního trhu. Například Slovenská spořitelna v současné době nabízí hypoteční úvěr s úrokovou sazbou 0,79 % (v České republice je průměrná úroková sazba 2,47 %). S rostoucí cenou nemovitostí je však o hypotéky stále menší zájem: ve druhém čtvrtletí slovenské nemovitosti zdražily meziročně o 8,3 %. Rychleji rostou ceny starších nemovitostí, za novostavby si zájemci oproti roku 2018 připlatí 5 %. Ceny nemovitostí v Bratislavě jsou oproti jiným regionům třikrát vyšší a v oblíbené části Bratislava II - Ružinov rostou dokonce meziročně o 12 %.
Investoři, kteří uvažují o umístění části svého kapitálu do slovenského trhu nemovitostí, jistě ocení, že pro zahraniční klienty neexistují v této oblasti žádná omezení – výjimku představuje pouze nabytí hospodářské půdy. Zpomalení růstu cen nemovitostí se neočekává, naopak v současné době stále zrychluje, čemuž odpovídají i ceny nových developerských projektů. Slovenský trh má navíc oproti tomu českému několik výhod. Jednak na Slovensku není zavedena daň z nabytí nemovitosti, díky čemuž jsou – v porovnání s Českou republikou – nemovitosti v základu levnější o 4 %. Slovensko je navíc součástí eurozóny, investoři tak mají jistotu stabilní měny, navíc se vyhnou kurzovému riziku a poplatkům spojených s konverzí měny, které se v průměru pohybují kolem 1 %. Za benefit lze považovat i strategickou polohu Bratislavy, která leží na hranicích Rakouska i Maďarska a jen kousek od těch českých.