Aktuálně

Podporujeme vznik ptačího parku na Zbudovských blatech

Aktuálně

12.06.2023

Svoboda & Williams podpořila finančním darem 200 tisíc korun Českou společnost ornitologickou. Úspěšná neziskovka z vybraných prostředků financuje vznik ptačího parku na jihočeských Zbudovských blatech, která jsou posledním hnízdištěm vzácného břehouše černoocasého v Česku.

Pro českou krajinu netypicky rozsáhlé louky obklopené rybníky a blatskými vesnicemi jsou legendární ornitologickou lokalitou. Rozlehlý prostor láká vzácné ptačí druhy, pro které se Zbudovská blata stávají hnízdištěm či oblíbenou migrační zastávkou. Ptákům ovšem chybí voda, jelikož území bylo v druhé polovině dvacátého století brutálně odvodněno. ČSO nyní díky podpoře soukromých dárců vykoupí 11 hektarů, na které plánuje vrátit do krajiny vodu a s ní i mokřadní ptáky. 

„V ochraně cenných přírodních lokalit se angažujeme řadu let, například finančním partnerstvím s environmentální společností Refugium, která se zabývá obnovou přírodních biotopů, podporou zmíněné ČSO nebo spolku Zamenis, který se zaměřuje na ochranu užovky stromové v oblasti středního Poohří,“ říká Prokop Svoboda, majitel Svoboda & Williams.

Budování ptačích parků, které představují útočiště nejen pro ptáky, ale i pro další ohrožené živočichy i rostliny, patří vedle monitoringu a výzkumu ke klíčovým aktivitám České společnosti ornitologické. Dosud společnost úspěšně vybudovala čtyři ptačí parky: Josefovské louky, Mnišské louky, Kosteliska a Malou Lipovou. Darovaná částka bude využita i na další rozvoj těchto území.

Další realitní zprávy

Nejčerstvější nabídky do Vašeho e-mailu

Lokalita
Parametry
Velikost
Min.
Max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpětí
Cena min.
Cena max.