Muzeum českého kubismu v domě U Černé Matky Boží bylo v září 2012 uzavřeno. V budoucnosti by expozice měla být soustředěna do Veletržního paláce Národní galerie.
Expozice českého kubismu, kterou najdete ve druhém, třetím a čtvrtém poschodí kubistického domu U Černé Matky Boží, jehož autorem je architekt Josef Gočár, se zaměřuje na období let 1910-19, tedy na nejvýznamnější etapu kubismu v českých zemích.
Malířství je v Muzeu českého kubismu zastoupeno díly Emila Filly, Bohumila Kubišty, Vincence Beneše, Josefa Čapka, Antonína Procházky, Václava Špály, Jana Zrzavého, Otakara Nejedlého a Otakara Kubína. K vidění jsou také sádrové a bronzové sochy od Otto Gutfreunda, především jeho vychvalovaná díla Úzkost (1911-1912, bronz) a Skupina: Milenci (1913-1914, bronz), jakož i kubistický nábytek, architektonické náčrtky i černobílé fotografie hotových kubistických staveb a budov od předních umělců té doby. Čtvrté patro budovy je věnováno krátkodobým výstavám.
V prvním patře Domu u Černé Matky Boží se nachází vynikající kavárna Grand Café Orient, která v roce 2005 prošla velmi citlivou rekonstrukcí, jež zachovala atmosféru a interiér původní kavárny z roku 1912. V přízemí budovy nezapomeňte navštívit prodejnu suvenýrů Kubista, ve které jsou k dostání knihy o kubismu a moderně v architektuře, šperky a kubistická keramika.